Akıl ve Zeka Oyunları

Pusula Anaokulu’nda okul öncesi eğitimi olarak akıl ve zeka oyunları eğitimi verilmektedir.

Herhangi bir özel bilgi ve beceri gerektirmeden, belirlenmiş kurallar içinde akıl yürüterek oynanan oyunlara zeka oyunları denmektedir. Akıl ve Zeka Oyunları, çocukların problemleri algılama ve değerlendirme kapasitelerinin geliştirilmesinde önemli rol oynar. 

Çocukların olaylara farklı bakış açılarından bakabilme, problemlerle karşılaştıklarında hızlı ve doğru karar verebilmeleri zeka oyunlarının genel amaçlarındandır. Devamlı şekilde zeka oyunlarıyla ilgilenen bireylerin bilişsel becerileri ve kapasitelerinin arttığı bilimsel çalışmalarla tespit edilmiştir. Ayrıca bireysel zeka oyunlarının yanı sıra grup çalışmalarında bulunan çocukların kendi yeteneklerini ve bilinmeyen potansiyellerini ortaya çıkarmak veya daha iyi tanımak için fırsatlar yaratacaktır.

Zeka oyunlarının temel amacı kişilerin düşünme becerilerini geliştirmektir. Zeka oyunları, çocukların algılarını, hafızalarını, bilişsel becerilerini geliştirmek ve güçlendirmek için kullanılır. Bunun için doğru materyaller ve doğru eğitmenler eşliğinde çocuğunuza uygun programla eğitim verilmesi gerekir. Oyun temelli zeka eğitimlerinde her çocuğun farklı şekilde öğrendiğini göz önünde bulundurmak ve kişiye özel eğitim önemlidir.

Bize Ulaşın
Bizimle İletişime Geçin
Merhaba.
Nasıl yardımcı olabiliriz?